Medžių genėjimas vasarą

Ką svarbu žinoti apie medžių genėjimą vasaros laikotarpiu?

Kontaktai konsultacijai: +370 616 01112 arba info@sveikasmedis.lt 

Augimo procesas ir taisyklingas genėjimas vasarą

Mūsų patirtis rodo, kad svarbiau už metų laiką yra teisingai vykdomas genėjimas. Teisingai atliekant genėjimą, rezultatas bus gana panašus visais metų laikais. Todėl genėjimo darbų į sezonus neskirstome, bet kreipiame dėmesį į oro sąlygų palankumą. Kiekvienas metų laikas turi savo specifiką, kuri įtakoja augimo tendencijas, tačiau medžių augimo tendencijos nėra vienintelis svarbus veiksnys. Oro sąlygos gali kelti gerokai daugiau pavojaus. 

Vasaros sezono metu pasiekiamos augimo ciklo aukštumos. Vasaros pradžioje viršūnė pasiekia savo sezono tikslą ir pradeda lėtinti augimą. Šaknyno augimas taip pat sulėtėja, bet gali vėl imti spartėti rudenį. Tuo tarpu kamienas ir laja augs visą vasarą pilnu tempu. Genėjimas vasaros sezonu yra panašus į pavasarį. Galima išskirti, kad medžiai, apgenėti pasibaigus žydėjimui, būtų mažiau linkę auginti ūglius nei apgenėti prieš žydėjimą. 

Vasarą yra labai svarbu stebėti oro sąlygas ir stresą, kurį patiria medžiai. Pagrindiniai streso šaltiniai yra aukšta oro temperatūra ir sausra. Temperatūrai priartėjus prie 30 °C, visi genėjimo darbai turėtų būti sustabdyti, nes aukšta temperatūra jau smarkiai apkrauna medį, o genėjimo sukeltas papildomas stresas gali priversti medį patirti šoką ir pradėti džiūti. Labai panaši situacija yra ir su sausra. Ilgai negavęs vandens medelis pereina į išgyvenimo būklę ir naudoja savo rezervus, kurie yra saugomi kamiene ir šakose. Netekus šakų sausros metu, medžiui tektų ne tik rūpintis žaizdomis, bet ir pasitenkinti mažesniais rezervais. Genėjimas sausros metu gali privesti prie šoko ir išdžiūvimo.

Kontaktai konsultacijai: +370 616 01112 arba info@sveikasmedis.lt 

Viso sveikasmedis.lt tinklapyje esančio teksto autorius yra įmonės vadovas Jevgenijus Jefimovas – be sutikimo pateikto turinio naudoti, kopijuoti, platinti negalima.