Profesionali senų medžių genėjimo paslauga

Kontaktai konsultacijai: +370 616 01112 arba info@sveikasmedis.lt 

Kaip vykdomas senų medžių genėjimas?

Senų medžių genėjimo procesas prasideda nuo pokalbio su šeimininkais ir norimų tikslų išgryninimo. Išklausę pageidavimus, pereiname prie medžio apžiūros ir vertinimo – ar norimi darbai nepakenks medžio sveikatai.

Mūsų specialistas įvardins visas galimas rizikas ir rekomenduos, kaip pasiekti norimų tikslų su mažiausia įmanoma žala. Susitarus, pereiname prie paruošiamųjų darbų.

Arboristas dar kartą apžiūri medį iš visų pusių ir sudėlioja darbų planą. Tuomet virvės yra įkeliamos į išrinktą kamieną ir arboristas pradeda lipti į viršūnę, pakeliui apžiūrinėdamas medžio struktūrą. Užlipęs į viršūnę arboristas pradeda darbus.

Visos struktūrinės problemos kaip sausos šakos, susikryžiavusios šakos, besitrinančios šakos, per tankiai augančios šakos, lūžimai ir perkrautos šakos yra genimos su tikslu išspręsti specifinę problemą. Visada yra ieškomas kuo mažesnę žala padarantis sprendimas. Ir taip, po truputį, arboristas juda po medį spręsdamas problemas.

Kai visos problemos išspręstos – medis yra dar kartą apžiūrimas, kad būtų įsitikinta, jog niekas nebuvo praleista ir buvo pasiekti šeimininkų tikslai.

Kuo darbas su senoliais medžiais yra kitoks?

Nors pats genėjimo darbų procesas yra beveik toks pats kaip aukštų medžių, į medžius senolius būtina žiūrėti kitaip. Būtina suprasti, kad jų galimybė auginti naujas šakas ar užsiauginti žaizdas yra silpnesnė nei brandžių medžių. Medžiai senoliai dažnai būna papuvę ir tuščiaviduriai. Šiuose medžiuose gyvena paukščiai, vabalai ir grybai. Juos galima drąsiai vadinti atskiromis ekosistemomis. Visa tai būtina įvertini norint su jais dirbti.

Kol brandžių medžių genėjimo saugi riba yra iki 30% lajos pjovimo, medžių senolių riba yra 15%. Šie skaičiai nereiškia, kad tiek žalumos ir reikia išpjauti, o nurodo ribą, virš kurios atsiranda rizika medžio sveikatai ir gyvybei.

Kalbant apie medžius senolius, reikėtų stengtis padaryti kuo mažiau žalių žaizdų. Net jei šaka yra kažkiek probleminė – arboristas privalo įvertinti ar jos netekimas yra vertas gaunamo rezultato. Bendrai peržiūrėjus, dažniausiai medžiams senoliams žalios šakos yra pjaunamos dėl svorio mažinimo perkrautose vietose, kad būtų išvengta lūžių ateityje.

 Kontaktai konsultacijai: +370 616 01112 arba info@sveikasmedis.lt   

Kitos mūsų paslaugos

Medžių genėjimasMedžių pjovimasMedžių parišimas.


Viso sveikasmedis.lt tinklapyje esančio teksto autorius yra įmonės vadovas Jevgenijus Jefimovas – be sutikimo pateikto turinio naudoti, kopijuoti, platinti negalima.